Pomoc BIP

Na tej stronie znajdują się odnośniki do informacji, które mogą pomóc w korzystaniu z Biuletynu Informacji Publicznej Przykładowej Instytucji.

Osoby głuche lub niedosłyszące mogą skorzystać w Gminny Zespół Ośrodków Zdrowia Gminy Ozorków z usług tłumacza migowego lub z pomocy osoby przybranej.

Usługa tłumacza migowego przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna dla osób uprawnionych. Osobami uprawnionymi są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, wydane na podstawie przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Co zrobić, aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego, należy:

  • zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza migowego co najmniej na 3 dni robocze przed terminem zaplanowanej wizyty w Gminny Zespół Ośrodków Zdrowia Gminy Ozorków
  • wskazać metodę komunikowania się: PJM (polski język migowy), SJM (system językowo-migowy) albo SKOGN (sposoby komunikowania się osób głucho-niewidomych).

Jak dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia można dokonać w dowolny sposób z wymienionych poniżej:

  • wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • zadzwonić za pośrednictwem osoby trzeciej pod nr telefonu: 42 718 63 21 wew. 26
  • skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP

Jak skorzystać z pomocy osoby przybranej?

Osobą przybraną może być osoba, która ukończyła 16 lat i potrafi się komunikować z osobami załatwiającą sprawę. Pomocy osoby przybranej w załatwieniu spraw nie trzeba wcześniej zgłaszać. Osoba przybrana nie musi przedstawiać dokumentów potwierdzających znajomość PJM, SJM ani SKOGN.

Przedstawiamy kilka porad objaśniajacych, jak korzystać z naszego Biuletyny Informacji Publicznej.